Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wspieraj skutecznie! Zostań wolontariuszem

Od maja 2016r. rozpoczęliśmy realizację projektu ,,Wspieraj skutecznie! Zostań wolontariuszem”, współfinansowanego ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Projekt będzie realizowany do 31.12.2016r. na terenie powiatów wrocławskiego, polkowickiego i m. Wrocławia.

Naszym głównym celem jest upowszechnienie idei wolontariatu realizowanego w formie wyspecjalizowanej asystentury na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Cel ten będziemy realizować poprzez:

  1. przeprowadzenie szkolenia (60 godz.) rozwijającego umiejętności osobiste i społeczne kandydatów na wolontariuszy-asystentów połączonego z bezpłatnymi praktykami (300 godz.) dla 20 uczniów i studentów – kandydatów na wolontariuszy działających w środowisku osób z niepełnosprawnościami z terenu min. 4 gmin powiatów wrocławskiego, polkowickiego i m.Wrocławia;
  2. realizację warsztatów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów propagujących wolontariat w formie wyspecjalizowanej asystentury (6 grup), jako okazji do rozwinięcia i nabycia nowych umiejętności osobistych i społecznych, które w przyszłości będzie można wykorzystać w pracy zawodowej;
  3. zwiększenie poziomu aktywności społecznej osób z niepełnosprawnościami przez udostępnienie bezpłatnej usługi asystenckiej świadczonej przez wolontariuszy przeszkolonych w ramach projektu.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane wolontariatem do śledzenia naszej strony internetowej – już wkrótce informacje o rekrutacji na wolontariuszy – asystentów!

Rekrutacja na szkolenia dla asystentów osób z niepełnosprawnością trwa!
  Jeśli chcesz pracować z osobami z niepełnosprawnością i mieszkasz na terenie powiatu wrocławskiego, polkowickiego i m. Wrocławia, a dodatkowo uczysz się lub studiujesz ....

... weź udział w szkoleniach dla asystentów osób z niepełnosprawnością, realizowanych w ramach projektu ,,Wspieraj skutecznie! Zostań wolontariuszem".

Szkolenie jest bezpłatne i trwa 60 godzin. Składa się z trzech modułów:
1. Moduł I - Pierwsza pomoc przedmedyczna - 10 godzin
2. Moduł II - Specyfika i zasady pracy z osobami z różnym rodzajem niepełnosprawności - 40 godzin
3. Moduł III - Formalno - prawne uwarunkowania świadczenia wolontariatu oraz zasady świadczenia usługi asystenckiej - 10 godzin
 
Po szkoleniu każdy z jego uczestników jest zobowiązany do odbycia 15 godzin praktyki  w charakterze asystenta osoby z niepełnosprawnością.

Po zakończeniu szkolenia i odbyciu praktyk, każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie i certyfikat ukończenia szkolenia z obszaru asystentury funkcjonalnej.
 
Uwaga! Szkolenia będą odbywać się w weekendy.
 
Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z regulamin rekrutacji i uczestnictwa w szkoleniach oraz do wypełnienia formularza zgłoszeniowego - oba pliki znajdują się na dole strony, w plikach do pobrania.
 
Czekamy na Twoje zgłoszenie! Nie zwlekaj, szkolenie jest przeznaczone tylko dla 20 osób! Rekrutacja na szkolenia trwa do 26.08.2016 r.

Biuro projektu:

Fundacja Eudajmonia

Oddział we Wrocławiu

Ul. Kościuszki 80A, 50 – 441 Wrocław

tel.: +48  881 476 976, e-mail: biuro@eudajmonia.pl

Rekrutacja została zakończona.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z warsztatów ,,Oswoić niepełnosprawność".

Galeria

Zdjęcie: Wspieraj skutecznie! Zostań wolontariuszem

Zdjęcie: Wspieraj skutecznie! Zostań wolontariuszem

Zdjęcie: Wspieraj skutecznie! Zostań wolontariuszem

Zdjęcie: Wspieraj skutecznie! Zostań wolontariuszem

Zdjęcie: Wspieraj skutecznie! Zostań wolontariuszem

Zdjęcie: Wspieraj skutecznie! Zostań wolontariuszem

Zdjęcie: Wspieraj skutecznie! Zostań wolontariuszem

Powrót do: Działania

Partnerzy