Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Usługi asystenckie skuteczną formą wspierania aktywizacji osób z niepełnosprawnościami w powiecie świdnickim

Fundacja Eudajmonia zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Usługi asystenckie skuteczną formą wspierania aktywizacji osób z niepełnosprawnościami w powiecie świdnickim”, który jest realizowany ramach zadania publicznego „Wsparcie osób z niepełnosprawnością w niezależnym funkcjonowaniu - usługa asystencji osobistej”. Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych przez Zarząd Powiatu w Świdnicy.

  Czym są usługi asystenckie?

 Usługi asystenckie są wsparciem, mającym na celu kompensacje trudności w poruszaniu się, komunikowaniu oraz wymianie informacji, których doświadczają osoby z niepełnosprawnościami. Praca asystenta może obejmować takie czynności jak pomoc w:

- przemieszczaniu się w wybrane miejsce,

- skutecznym komunikowaniu się z otoczeniem,

 - załatwianiu spraw codziennych i urzędowych,

 - korzystaniu z oferty edukacyjnej, kulturalnej, sportowej i turystycznej,

- aktywizacji zawodowej,

- korzystaniu z różnych źródeł informacji, w czytaniu, prowadzeniu korespondencji,

 - korzystaniu z dostępnych na rynku form wsparcia z zakresu rehabilitacji społecznej,

W ramach asystentury mogą być świadczone usługi o charakterze higieniczno-pielęgnacyjnym pod warunkiem, że mają charakter wyłącznie usług towarzyszących i wymaga tego udział w życiu społecznym. Asystent nie może też wykonywać czynności medycznych oraz zadań z zakresu rehabilitacyjnych zdrowotnej.

 Kto może skorzystać ze wsparcia asystenta:

 Osoby dorosłe i dzieci zameldowane lub zamieszkałe na terenie powiatu świdnickiego legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności (w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym w zakresie niepełnosprawności intelektualnej, psychicznej, sensorycznej, ruchowej lub innej, w tym sprzężonej) wymagających wsparcia asystenta funkcjonalnego w codziennym funkcjonowaniu.

 Asystentura dla dzieci w miejscu ich zamieszkania oraz poza nim ma na w celu odciążenie rodziców lub opiekunów prawnych od całodobowej opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością.

Kiedy i gdzie można skorzystać z asystenta?

Usługi asystenckie będą realizowane na terenie powiatu świdnickiego w okresie 10.09.2016-29.11.2016.

Jak zamówić usługę asystenta?
Zgłoszenia na usługę asystenta będą przyjmowane od  poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 881 476 976 lub pod adresem e-mail: asystent@eudajmonia.pl lub listownie na adres : ul. Kościuszki 80a, 50-441 Wrocław. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem usług asystenckich oraz wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie: www.eudajmonia.pl lub dostępnego w ośrodkach pomocy społecznej na terenie powiatu świdnickiego. Usługi asystenckie będą świadczone do wyczerpania limitu tj. 830 godzin do dnia 29.11.2016.

Galeria

Zdjęcie: Usługi asystenckie skuteczną formą wspierania aktywizacji osób z niepełnosprawnościami w powiecie świdnickim

Powrót do: Działania

Partnerzy