Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Rozwój usług asystenckich skuteczną formą wspierania w procesie aktywizacji osób z niepełnosprawnościami

Opublikowano: 2016-10-19

Fundacja Eudajmonia zaprasza do udziału w projekcie „Rozwój usług asystenckich skuteczną formą wspierania w procesie aktywizacji osób z niepełnosprawnościami”. Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON przekazanych przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

 Czym są usługi asystenckie?

Usługi asystenckie są wsparciem, mającym na celu kompensacje trudności w poruszaniu się, komunikowaniu oraz wymianie informacji, których doświadczają osoby z niepełnosprawnościami. Praca asystenta może obejmować pomoc w:

- przemieszczaniu się w wybrane miejsce,

- skutecznym komunikowaniu się z otoczeniem,

 - załatwianiu spraw codziennych i urzędowych,

 - korzystaniu z oferty edukacyjnej, kulturalnej, sportowej i turystycznej,

- aktywizacji zawodowej,

- korzystaniu z różnych źródeł informacji, w czytaniu, prowadzeniu korespondencji,

 - korzystaniu z dostępnych na rynku form wsparcia z zakresu rehabilitacji społecznej,

W ramach asystentury mogą być świadczone usługi o charakterze higieniczno-pielęgnacyjnym pod warunkiem, że mają charakter wyłącznie usług towarzyszących i wymaga tego udział w życiu społecznym. Asystent nie może też wykonywać czynności medycznych oraz zadań z zakresu rehabilitacyjnych zdrowotnej.

 Kto może skorzystać ze wsparcia asystenta w ramach projektu?:

Osoby dorosłe i dzieci legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności (w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym w zakresie niepełnosprawności intelektualnej, psychicznej, sensorycznej, ruchowej lub innej, w tym sprzężonej) wymagających wsparcia asystenta funkcjonalnego w codziennym funkcjonowaniu. Asystentura dla dzieci w miejscu ich zamieszkania oraz poza nim ma na w celu odciążenie rodziców lub opiekunów prawnych od całodobowej opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością.

Kiedy i gdzie można skorzystać z asystenta?

Usługi asystenckie są realizowane dla mieszkańców powiatów wrocławskiego, legnickiego, bolesławieckiego, lubińskiego, polkowickiego oraz głogowskiego w okresie 10.10.2016-23.12.2016.

Jak zamówić usługę asystenta?

Zgłoszenia na usługę asystenta są przyjmowane od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 13.00

pod nr tel. 506 908 876  lub pod adresem e-mail: asystent@eudajmonia.pl

Zgłoszenie można również wysłać listem na adres: ul. Kościuszki 80a, 50-441 Wrocław.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem usług asystenckich oraz wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie: www.eudajmonia.pl

Usługi asystenckie będą świadczone do wyczerpania limitu tj. 1300 godzin do dnia 23.12.2016.

Galeria

Zdjęcie: Rozwój usług asystenckich skuteczną formą wspierania w procesie aktywizacji osób z niepełnosprawnościami

Plakat promujący projekt;

Plakat promujący projekt; "Rozwój usług asystenckich skuteczną formą wspierania w procesie aktywizacji osób z niepełnosprawnościami". Zawierający podstawowe informacje nt. oferty projektu, dane teleadresowe itp.

Powrót do: Działania

Partnerzy