Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktywność - współpraca - dostępność

Opublikowano: 2020-05-11

Fundacja Eudajmonia zaprasza do udziału w projekcie: „Aktywność - współpraca - dostępność” finansowanym przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020r.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Projekt skierowany jest do osób zamieszkujących teren subregionu legnicko-głogowskiego.

Grupą docelową jest 21 osób (min. 11 osób z niepełnosprawnościami) z terenu min. 3 powiatów subregionu legnicko-głogowskiego, które działają lub chcą działać w sferze aktywności społecznej. Promowane będzie doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

Projekt zakłada powstanie sieci 21 liderów z trzech środowisk lokalnych działających na rzecz promocji deinstytucjonalizacji usług społecznych. Projekt ten jest kontynuacją i rozszerzeniem ubiegłorocznej inicjatywy realizowanej także ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Cel ten zostanie osiągnięty przez udział uczestników projektu w szkoleniach warsztatowych prowadzonych w 3 grupach, realizację 9 inicjatyw lokalnych (po 3 dla każdej grupy) oraz opracowanie i opublikowanie raportów cząstkowych i raportu końcowego dotyczącego prognozy rozwoju lokalnych usług społecznych opartych na idei deinstytucjonalizacji. Końcowym elementem projektu będzie seminarium podsumowujące działania projektowe z udziałem wszystkich osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację projektu, jego uczestników oraz przedstawicieli społeczności, instytucji i urzędów z powiatów, na terenie których działania były realizowane.

Szczególny nacisk kładziemy na zaktywizowanie osób z niepełnosprawnościami.

Wszelkie działania ujęte w projekcie będą realizowane na terenie subregionu legnicko-głogowskiego. 

Czas trwania projektu: od kwietnia do listopada 2020 r.

Udział w projekcie jest bezpłatny

Rekrutacja:

  1. FORMULARZ-REKRUTACYJNY-FIO-Eudajmonia.docx

Zapraszamy do kontaktu zainteresowane osoby!

Tel.: 509 745 056

Mail.: f.rodzik@eudajmonia.pl

Belka z logotypami

Powrót do: Działania

Partnerzy