Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

ŚWIADCZENIE USŁUG OPIEKI WYTCHNIENIOWEJ W RAMACH POBYTU DZIENNEGO W MIEJSCU ZAMIESZKANIA OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Gmina Zukowice, Fundacja Eudajmonia

Zadanie publiczne realizowane w ramach Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2020, współfinansowanego ze środków budżetu Gminy Żukowice. 

Realizacją wsparcia w ramach zadania będzie objętych 2 członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności (lub orzeczeniem równoważnym) zamieszkałych na terenie Gminy Żukowice poprzez możliwość uzyskania doraźnej czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej świadczonej w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością.

Czym są usługi opieki wytchnieniowej

Usługi przerwy/opieki wytchnieniowej mają na celu z jednej strony obciążenie opiekunów poprzez zapewnienie im doraźnego, ale systematycznego wsparcia w opiece nad osobą z niepełnosprawnością. Z drugiej strony -  zagwarantowanie wsparcia asystenckiego jest dla samej osoby z niepełnosprawnością szansą na rozwijanie relacji społecznych, nawiązanie nowych znajomości oraz rozwijanie własnych umiejętności niezbędnych w społecznym funkcjonowaniu, nawet w jego ograniczonym - z powodu funkcjonalnych następstw niepełnosprawności - zakresie.  

Kto może wziąć udział w Programie

Opiekunowie sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności (lub orzeczeniem równoważnym) zamieszkałych na terenie Gminy Żukowice.

Rekrutacja do projektu trwa od 10.08.2020 do 17.08.2020

Osoby zainteresowane usługą asystenta zapraszamy do Biura Fundacji Eudajmonia.

Wszystkie dokumenty zgłoszeniowe dostępne są na stronie oraz w biurze Fundacji Eudajmonia.

Wszelkie pytania dotyczące Programu prosimy kierować pod adresem:

Sylwia Kot

e-mail: s.kot@eudajmonia.pl

Biuro projektu:

Fundacja Eudajmonia
ul. Borówkowa 5A
59-100 Polkowice
tel. 76 753 91 39
biuro@eudajmonia.pl

Biuro projektu jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Materiały projektowe są dostosowane do potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami.

Galeria

Plakat promujący projekt; „Opieka Wytchnieniowa - Gmina Żukowice. Zawierający podstawowe informacje nt. oferty projektu, dane teleadresowe itp.

Plakat promujący projekt; „Opieka Wytchnieniowa - Gmina Żukowice. Zawierający podstawowe informacje nt. oferty projektu, dane teleadresowe itp.

Powrót do: Działania

Partnerzy